niedziela, 7 czerwca 2009

Lornetki myśliwskie

Lornetki myśliwskie to sprzęt, bez którego żadna wyprawa na łowy nie ma większego sensu. Trudno zaprzeczyć temu stwierdzeniu skoro zwyczajnie większość zwierząt nie pozwoliłoby nawet się do siebie zbliżyć, gdybyśmy już z daleko go nie wypatrzyli i odpowiednio się przygotowali.

Lornetki myśliwskie nie należą do najskromniejszych zakupów, ale z drugiej strony należy pamiętać o tym, że taki sprzęt służy przez bardzo długi czas, najlepsze modele mogą nawet przydawać się przez całe życie myśliwego. W związku z tym warto dołożyć wszelkich starań, aby pierwszy zakup profesjonalnej lornetki wystarczył na jak najdłużej, a więc należy wybrać możliwie najsolidniejszy model

. Przebierając wśród ofert warto zwracać uwagę na przybliżenie w jakie wyposażono sprzęt oraz średnicę obiektywu. Pierwszy parametr jest odpowiedzialny za siłę przybliżenia i jeśli, przykładowo, wyniesie ona 10x to znaczy, że dany obiekt zobaczymy tak jakby znajdował się od nas zaledwie 10m (w sytuacji, gdy w rzeczywistości jest oddalony o 100m). Średnia z kolei reguluje ilość wpadającego do obiektywu światła, co ma duże znaczenie przy wybieraniu pory łowów. Te dwa czynniki zdecydowanie powinny odgrywać główną rolę przy wybieraniu modelu lornetki najodpowiedniejszej dla siebie.

Brak komentarzy: